,

Speciet Në Zhdukje – Puzzle 200cp + Figura 3D

Janod
Availability:

6 stok


  • Mosha: 6 vjeç
  • 200 pjesë 
  • Puzzle me figura 3D mbi Speciet drejt zhdukjes në Tokë

Një metodë e mrekullueshme për të mësuar mbi speciet drejt zhdukjes, për t’u ndërgjegjësuar mbi natyrën, rolin e njeriut dhe empatinë për kafshët dhe të gjithë Planetin. 

Në fillim, formohet puzzle me 200 pjesë, gati 1 metër i gjatë, ku ilustrohen kafshët në fjalë, ndarë gjeografikisht sipas habitatit. Më pas, mund t’i shtojnë një dimension tjetër zbulimit të tyre duke vendosur 50 figurat e kafshëve prej kartoni në vendin e tyre.

  • Vjen me një broshurë edukative për të mësuar mbi kafshët e egra drejt zhdukjes, si edhe arsyet përse rrezikohen.
  • Mbrapa figurave shkruhen emrat e tyre.
  • Ka edhe një poster, që shërben si model për përdorimet e para.
  • Ilustruar me detaje mahnitëse, printuar me bojra vegjetale, mbi karton nga pyje të menaxhuara në mënyrë të qëndrueshme.
  • Përmasa e puzzle: 99 x 69 cm

5,200L

6 stok

Loading...
Compare
Përmasa 99 × 69 cm
Marka

Mosha

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Speciet Në Zhdukje – Puzzle 200cp + Figura 3D”

There are no reviews yet.