, , ,

Radha e Ngjyrave – Janod

Janod
Availability:

5 stok


Mosha: 2 vjeç

Njohja me ngjyrat është fantastike për fëmijët! Fëmijët e moshës 2 vjeç  do të jenë në gjendje të familjarizohen dhe punojnë me 4 ngjyrat kryesore – të kuqe, blu, jeshile dhe të verdhë – falë kësaj loje të bukur renditjeje prej druri.

Këtu fëmijët duhet të vendosin 16 petëzat e mëdha prej druri me ngjyra në tubin plastik përkatës. Pas kësaj, mund të kalojnë në nivelin e dytë të lojës. Fëmijët inkurajohen të riprodhojnë modelet e propozuara në 6 karta. 

Dizajn ultra i zgjuar: tubave mund t’u ndërrohet vendi për të rritur nivelin e vështirësisë dhe që aktiviteti të mos bëhet monoton. 

Materiali: Dru, plastik.

Përmasa: 31 x 2 x 8 cm e lartë

***

Janod është një ndër markat më tradicionale dhe simbolike franceze, e cila që nga viti 1975 krijon dhe prodhon lojra druri, lojra edukative dhe argëtuese bazuar në prototipe origjinale.***

Disa nga lojrat klasike të Janod janë aq popullore në Francë, sa duket të mbash në dorë një pjesë historie që kanë shënuar fëmijërinë e shumë brezave. 

Për të sjell një lojë të re, duhet 1 vit nga idea fillestare dhe hedhja në treg. 

Lojrat janë të trashëgueshme. Lojrat dhe paketimet janë punuar me dru apo materiale të riciklueshme. 

5,200L

5 stok

Loading...

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Radha e Ngjyrave – Janod”

There are no reviews yet.

Mund t’ju pëlqejnë edhe…