, ,

Kuti ushqimi – Inoks, Miso Moonlight

Konges Slojd
Availability:

5 stok


Kuti ushqimi simpatike, pa asnjë pjesë plastike.

Jetë gjatë dhe plot hapësirë, ideale për përdorim të përditshëm, për të ruajtur ushqimet e freskta, me aromën e tyre dhe pa asnjë kompromis në shije, që mund të vijë nga përdorimi i kutive plastike.

Ideale për çdo udhëtim e për t’u marrë me vete në shkollë e kopsht!

  • 100% Stainless;
  • Me ndarje të brendshme;
  • Lahet me dorë;
  • Jo në mikrovalë;
  • L:17 x D: 12 x H: 7.5cm

4,800L

5 stok

7,600L for 2 item(s)
Përmasa 17 × 12 × 7.5 cm
Marka

Konges Slojd

Materiali

Stainless

Mirëmbajtja

Rekomandohet të lahet më mirë me dorë; jo në mikrovalë

Pa BPA (Bisphenol A): BPA mund të përdoret si antioksidues në prodhimin e plastikës dhe polikarbonateve. Produktet e Maison Petit Jour e enëve ishte përpara rregullores dhe ndaloi përdorimin e BPA në artikujt e kujdesit për fëmijë.

Asnjë produkt i Petit Jour nuk përmban BPA. Bisphenol A (BPA) është një kimikat. Disa studime kanë provuar se është një përçarës endokrin, i cili mund të shkaktojë lloje të ndryshme problemesh gjatë përdorimit afatgjatë. Një produkt që nuk përputhet me “Rregulloren Nr. 1935- 2004 CE Kontakti me Ushqimin” nuk mund të hidhet në treg. Para çdo prodhimi ose marketing, prototipet e Petit Jour i nënshtrohen një mori testesh, përfshirë testin BPA.

Pa Phthalates: Këto janë substanca të përfshira në produkte PVC për t’i zbutur ato. PVC e përdorur në produktet e Petit Jour, si në gushore, rrobat nuk përmbajnë phthalates.

Rreth Materialit Melamin tabaka, lugë, pjata, tasat dhe gota bëhen me melaminës: Melamina është një material ideal për fëmijë shumë të vegjël. Ajo ka një avantazh kyç ndaj produkteve prej balte apo porcelani: është shumë e lehtë, gjë që zvogëlon shumë rrezikun e thyerjes. Melamina është material shumë rezistent. Sidoqoftë, pasi nuk është “e pathyeshme”, nëse bie nga një lartësi apo në kënd të gabuar në një dysheme me pllaka etj.

Rreth Materialit Tritan në shishe: Është një substancë plastike pa BPA, i cila nuk paraqet asnjë shëndet rreziqe. Është jashtëzakonisht rezistent dhe mund të lahet në lavastovilje. 

Në përputhje me standardet në vijim të BE: 

  • EN 71 – Pjesa III – Migrimi i elementë të caktuar të dëmshëm si psh ngjyrosje, metale të rënda etj.
  • EN 14350-1 & 2 – Artikuj për fëmijët (produkte ushqimore të lëngshme)/Standard Europian që ndalon lëshimin e kimikateve të caktuara nga materialet e përdorura për prodhimin e produkteve për mbajtjen e lëngjeve (p.sh shishet)
  • EN 14372 – Artikuj për fëmijët (ushqim i ngurtë)/Ky standard përcakton kërkesat e sigurisë lidhur me lugë/pirunjë/thikë, dhe enë ushqyese për fëmijë nën moshën 36 muaj.

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Kuti ushqimi – Inoks, Miso Moonlight”

There are no reviews yet.

Mund t’ju pëlqejnë edhe…