,

Jastëk për bebe, Mbushje Kapok – Konges Sløjd

Konges Slojd
Availability:

2 stok


Një jastëk ideal për të sapolindur nga marka daneze Konges Sløjd. 

Jastëku është i mbushur me Kapok. Kapok është një fibër natyrale dhe organike e mbledhur nga pema kapok, që rritet e egër në pyjet tropikale.

Fibra ka shumë veti të vlefshme, ideale për ndjeshmërinë e të sapolindurëve. Kapoku lejon frymëmarrjen e tekstileve më shumë se çdo fibër tjetër natyrore pasi përbëhet 80% ajër, gjë që e bën atë shumë herë më të lehtë se pambuku. Fijet janë të mbuluara me një shtresë të hollë dylli që largon insektet dhe pluhurin, dhe nuk përdoren pesticide në prodhim.

  • Përmasa 40x45cm
  • 1 cm i trashë
  • Mund të lahen me 30 gradë në lavatriçe me cikël të butë

3,200L

2 stok

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Jastëk për bebe, Mbushje Kapok – Konges Sløjd”

There are no reviews yet.

Mund t’ju pëlqejnë edhe…